Utspraak op Platt: /ˈɡnat͡sn̩/
Verb
Sülven: gnat·zen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
gnatzen
PPP:
gnatzt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik gnatz
du gnatzt
he/se/dat gnatzt
wi gnatzt
ji gnatzt
se gnatzt
Vergangen Tiet:
ik gnatz
du gnatzt
he/se/dat gnatz
wi gnatzen
ji gnatzen
se gnatzen
Perfekt:
ik heff gnatzt
du hest gnatzt
he/se/dat hett gnatzt
wi hebbt gnatzt
ji hebbt gnatzt
se hebbt gnatzt
Kunjunktiv:
ik gnatz
du gnatzt
he/se/dat gnatz
wi gnatzen
ji gnatzen
se gnatzen
Imperativ:
gnatz!
gnatzt!