blab­bern op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈbla·bɐn/
Verb
Sülven: blab·bern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
blabbern
PPP:
blabbert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik blabber
du blabberst
he/se/dat blabbert
wi blabbert
ji blabbert
se blabbert
Vergangen Tiet:
ik blabber
du blabberst
he/se/dat blabber
wi blabbern
ji blabbern
se blabbern
Perfekt:
ik heff blabbert
du hest blabbert
he/se/dat hett blabbert
wi hebbt blabbert
ji hebbt blabbert
se hebbt blabbert
Kunjunktiv:
ik blabber
du blabberst
he/se/dat blabber
wi blabbern
ji blabbern
se blabbern
Imperativ:
blabber!
blabbert!