du­deln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈduː·dəln/
Verb
Sülven: du·deln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
du­deln
PPP:
du­delt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik du­del
du du­delst
he/se/dat du­delt
wi du­delt
ji du­delt
se du­delt
Vergangen Tiet:
ik du­del
du du­delst
he/se/dat du­del
wi du­deln
ji du­deln
se du­deln
Perfekt:
ik heff du­delt
du hest du­delt
he/se/dat hett du­delt
wi hebbt du­delt
ji hebbt du­delt
se hebbt du­delt
Kunjunktiv:
ik du­del
du du­delst
he/se/dat du­del
wi du­deln
ji du­deln
se du­deln
Imperativ:
du­del!
du­delt!