la­gern op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈlɔː·ɡɐn/
Verb
Sülven: la·gern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
lagern
PPP:
lagert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik lager
du lagerst
he/se/dat lagert
wi lagert
ji lagert
se lagert
Vergangen Tiet:
ik lager
du lagerst
he/se/dat lager
wi lagern
ji lagern
se lagern
Perfekt:
ik heff lagert
du hest lagert
he/se/dat hett lagert
wi hebbt lagert
ji hebbt lagert
se hebbt lagert
Kunjunktiv:
ik lager
du lagerst
he/se/dat lager
wi lagern
ji lagern
se lagern
Imperativ:
lager!
lagert!

Etymologie:

Woort afleidt von: Lager