Uitspraak in het Plat: /ˈɡnɛɪ̯zn̩/
werkwoord
Afbreking: gne·sen
[1]
perifere woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
gnesen
voltooid deelwoord:
gneest
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik gnees
du gneest
he/se/dat gneest
wi gneest
ji gneest
se gneest
verleden:
ik gnees
du gneest
he/se/dat gnees
wi gnesen
ji gnesen
se gnesen
voltooid:
ik heff gneest
du hest gneest
he/se/dat hett gneest
wi hebbt gneest
ji hebbt gneest
se hebbt gneest
conjunctief:
ik gnees
du gneest
he/se/dat gnees
wi gnesen
ji gnesen
se gnesen
imperatief:
gnees!
gneest!