klarr­n in het Nedersaksisch

Uitspraak: /ˈkla͡ɐn/
werkwoord
[1]
geavanceerde woordenschat

Werkwoordvormen:

infinitief:
klarr­n
voltooid deelwoord:
klarr­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik klarr
du klarr­st
he/se/dat klarr­t
wi klarr­t
ji klarr­t
se klarr­t
verleden:
ik klarr
du klarr­st
he/se/dat klarr
wi klar­ren
ji klar­ren
se klar­ren
voltooid:
ik heff klarr­t
du hest klarr­t
he/se/dat hett klarr­t
wi hebbt klarr­t
ji hebbt klarr­t
se hebbt klarr­t
conjunctief:
ik klarr
du klarr­st
he/se/dat klarr
wi klar­ren
ji klar­ren
se klar­ren
imperatief:
klarr!
klarr­t!