klarr­n op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkla͡ɐn/
Verb
[1]
Opbowoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
klarr­n
PPP:
klarr­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik klarr
du klarr­st
he/se/dat klarr­t
wi klarr­t
ji klarr­t
se klarr­t
Vergangen Tiet:
ik klarr
du klarr­st
he/se/dat klarr
wi klar­ren
ji klar­ren
se klar­ren
Perfekt:
ik heff klarr­t
du hest klarr­t
he/se/dat hett klarr­t
wi hebbt klarr­t
ji hebbt klarr­t
se hebbt klarr­t
Kunjunktiv:
ik klarr
du klarr­st
he/se/dat klarr
wi klar­ren
ji klar­ren
se klar­ren
Imperativ:
klarr!
klarr­t!