Uitspraak in het Plat: /ˈmɔu̯zn̩/
werkwoord
Afbreking: mo·sen
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
mosen
voltooid deelwoord:
moost
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik moos
du moost
he/se/dat moost
wi moost
ji moost
se moost
verleden:
ik moos
du moost
he/se/dat moos
wi mosen
ji mosen
se mosen
voltooid:
ik heff moost
du hest moost
he/se/dat hett moost
wi hebbt moost
ji hebbt moost
se hebbt moost
conjunctief:
ik moos
du moost
he/se/dat moos
wi mosen
ji mosen
se mosen
imperatief:
moos!
moost!

Etymologie:

Woord afleidt van: Moos