Uitspraak in het Plat: /ˈnɪ·bəln/
werkwoord
Afbreking: nib·beln
[1]
geavanceerde woordenschat
Engels:

Werkwoordvormen:

infinitief:
nibbeln
voltooid deelwoord:
nibbelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik nibbel
du nibbelst
he/se/dat nibbelt
wi nibbelt
ji nibbelt
se nibbelt
verleden:
ik nibbel
du nibbelst
he/se/dat nibbel
wi nibbeln
ji nibbeln
se nibbeln
voltooid:
ik heff nibbelt
du hest nibbelt
he/se/dat hett nibbelt
wi hebbt nibbelt
ji hebbt nibbelt
se hebbt nibbelt
conjunctief:
ik nibbel
du nibbelst
he/se/dat nibbel
wi nibbeln
ji nibbeln
se nibbeln
imperatief:
nibbel!
nibbelt!