an­nib­beln in het Nedersaksisch

Uitspraak in het Plat: /ˈanˌnɪ·bəln/
werkwoord
Afbreking: an·nib·beln
[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
[2]
perifere woordenschat
sik ~

Werkwoordvormen:

infinitief:
annibbeln
voltooid deelwoord:
annibbelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik nibbel an
du nibbelst an
he/se/dat nibbelt an
wi nibbelt an
ji nibbelt an
se nibbelt an
verleden:
ik nibbel an
du nibbelst an
he/se/dat nibbel an
wi nibbeln an
ji nibbeln an
se nibbeln an
voltooid:
ik heff annibbelt
du hest annibbelt
he/se/dat hett annibbelt
wi hebbt annibbelt
ji hebbt annibbelt
se hebbt annibbelt
conjunctief:
ik nibbel an
du nibbelst an
he/se/dat nibbel an
wi nibbeln an
ji nibbeln an
se nibbeln an
imperatief:
nibbel an!
nibbelt an!

Etymologie:

Samensteld woord gevormd door: an + nibbeln