tehn auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈtɛɪ̯n/
Verb
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
tehn
Partizip Perfekt:
tagen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik teh
du tühst
he/se/dat tüht
wi teht
ji teht
se teht
Imperfekt:
ik töög
du töögst
he/se/dat töög
wi tögen
ji tögen
se tögen
Perfekt:
ik heff tagen
du hest tagen
he/se/dat hett tagen
wi hebbt tagen
ji hebbt tagen
se hebbt tagen
Konjunktiv:
ik töög
du töögst
he/se/dat töög
wi tögen
ji tögen
se tögen
Imperativ:
teh!
teht!