tehn in het Nedersaksisch

[1]
geavanceerde woordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
Duits:

Werkwoordvormen:

infinitief:
tehn
voltooid deelwoord:
tagen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik teh
du tühst
he/se/dat tüht
wi teht
ji teht
se teht
verleden:
ik töög
du töögst
he/se/dat töög
wi tögen
ji tögen
se tögen
voltooid:
ik heff tagen
du hest tagen
he/se/dat hett tagen
wi hebbt tagen
ji hebbt tagen
se hebbt tagen
conjunctief:
ik töög
du töögst
he/se/dat töög
wi tögen
ji tögen
se tögen
imperatief:
teh!
teht!