scha­men auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈʃɔːm̩/
Verb
Silbentrennung: scha·men
[1]
Aufbauwortschatz
aktiv gebraucht
plattdeutsch:
Schaam föhlen
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
scha­men
Partizip Perfekt:
schaamt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik schaam
du schaamst
he/se/dat schaamt
wi schaamt
ji schaamt
se schaamt
Imperfekt:
ik schaam
du schaamst
he/se/dat schaam
wi scha­men
ji scha­men
se scha­men
Perfekt:
ik heff schaamt
du hest schaamt
he/se/dat hett schaamt
wi hebbt schaamt
ji hebbt schaamt
se hebbt schaamt
Konjunktiv:
ik schaam
du schaamst
he/se/dat schaam
wi scha­men
ji scha­men
se scha­men
Imperativ:
schaam!
schaamt!