kum­dü­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /kʊmˈdyː·ɾən/
Verb
Sülven: kum·dü·ren
[1]
Randwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
dat Seggen över wat hebben un Orders geven
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kum­dü­ren
PPP:
kum­düürt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kum­düür
du kum­düürst
he/se/dat kum­düürt
wi kum­düürt
ji kum­düürt
se kum­düürt
Vergangen Tiet:
ik kum­düür
du kum­düürst
he/se/dat kum­düür
wi kum­dü­ren
ji kum­dü­ren
se kum­dü­ren
Perfekt:
ik heff kum­düürt
du hest kum­düürt
he/se/dat hett kum­düürt
wi hebbt kum­düürt
ji hebbt kum­düürt
se hebbt kum­düürt
Kunjunktiv:
ik kum­düür
du kum­düürst
he/se/dat kum­düür
wi kum­dü­ren
ji kum­dü­ren
se kum­dü­ren
Imperativ:
kum­düür!
kum­düürt!