smuns­tern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsmʊns·tɐn/
Verb
Sülven: smuns·tern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
smuns­tern
PPP:
smuns­tert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik smuns­ter
du smuns­terst
he/se/dat smuns­tert
wi smuns­tert
ji smuns­tert
se smuns­tert
Vergangen Tiet:
ik smuns­ter
du smuns­terst
he/se/dat smuns­ter
wi smuns­tern
ji smuns­tern
se smuns­tern
Perfekt:
ik heff smuns­tert
du hest smuns­tert
he/se/dat hett smuns­tert
wi hebbt smuns­tert
ji hebbt smuns­tert
se hebbt smuns­tert
Kunjunktiv:
ik smuns­ter
du smuns­terst
he/se/dat smuns­ter
wi smuns­tern
ji smuns­tern
se smuns­tern
Imperativ:
smuns­ter!
smuns­tert!