sehn op Plattdüütsch

[1]
Grundwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
mit de Ogen wohrnehmen
engelsch:
=
see
düütsch:
=
sehen

Verbformen:

Infinitiv:
sehn
PPP:
se­hen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik seh
du sühst
he/se/dat süht
wi seht
ji seht
se seht
Vergangen Tiet:
ik seh
du sehst
he/se/dat seh
wi se­hen
ji se­hen
se se­hen
Perfekt:
ik heff se­hen
du hest se­hen
he/se/dat hett se­hen
wi hebbt se­hen
ji hebbt se­hen
se hebbt se­hen
Kunjunktiv:
ik seh
du sehst
he/se/dat seh
wi se­hen
ji se­hen
se se­hen
Imperativ:
seh!
seht!