ver­brud­deln op Plattdüütsch

Utspraak: /fəɾˈbɾʊ·dəln/
Verb
Sülven: ver·brud·deln
[1]
Opbowoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
ver­brud­deln
PPP:
ver­brud­delt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik ver­brud­del
du ver­brud­delst
he/se/dat ver­brud­delt
wi ver­brud­delt
ji ver­brud­delt
se ver­brud­delt
Vergangen Tiet:
ik ver­brud­del
du ver­brud­delst
he/se/dat ver­brud­del
wi ver­brud­deln
ji ver­brud­deln
se ver­brud­deln
Perfekt:
ik heff ver­brud­delt
du hest ver­brud­delt
he/se/dat hett ver­brud­delt
wi hebbt ver­brud­delt
ji hebbt ver­brud­delt
se hebbt ver­brud­delt
Kunjunktiv:
ik ver­brud­del
du ver­brud­delst
he/se/dat ver­brud­del
wi ver­brud­deln
ji ver­brud­deln
se ver­brud­deln
Imperativ:
ver­brud­del!
ver­brud­delt!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ver- + bruddeln