blerr­n op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈblɐn/
Verb
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
blarren

Verbformen:

Infinitiv:
blerr­n
PPP:
blerr­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik blerr
du blerr­st
he/se/dat blerr­t
wi blerr­t
ji blerr­t
se blerr­t
Vergangen Tiet:
ik blerr
du blerr­st
he/se/dat blerr
wi bler­ren
ji bler­ren
se bler­ren
Perfekt:
ik heff blerr­t
du hest blerr­t
he/se/dat hett blerr­t
wi hebbt blerr­t
ji hebbt blerr­t
se hebbt blerr­t
Kunjunktiv:
ik blerr
du blerr­st
he/se/dat blerr
wi bler­ren
ji bler­ren
se bler­ren
Imperativ:
blerr!
blerr­t!