Utspraak op Platt: /ˈuːtˌbɪln̩/
Verb
Sülven: ut·bil·len
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
utbillen
PPP:
utbillt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik bill ut
du billst ut
he/se/dat billt ut
wi billt ut
ji billt ut
se billt ut
Vergangen Tiet:
ik bill ut
du billst ut
he/se/dat bill ut
wi billen ut
ji billen ut
se billen ut
Perfekt:
ik heff utbillt
du hest utbillt
he/se/dat hett utbillt
wi hebbt utbillt
ji hebbt utbillt
se hebbt utbillt
Kunjunktiv:
ik bill ut
du billst ut
he/se/dat bill ut
wi billen ut
ji billen ut
se billen ut
Imperativ:
bill ut!
billt ut!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ut + billen