Utspraak op Platt: /ˈɡɾɪln̩/
Verb
Sülven: gril·len
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:
Wi hebbt güstern grillt.

Verbformen:

Infinitiv:
grillen
PPP:
grillt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik grill
du grillst
he/se/dat grillt
wi grillt
ji grillt
se grillt
Vergangen Tiet:
ik grill
du grillst
he/se/dat grill
wi grillen
ji grillen
se grillen
Perfekt:
ik heff grillt
du hest grillt
he/se/dat hett grillt
wi hebbt grillt
ji hebbt grillt
se hebbt grillt
Kunjunktiv:
ik grill
du grillst
he/se/dat grill
wi grillen
ji grillen
se grillen
Imperativ:
grill!
grillt!

Etymologie:

Woort afleidt von: Grill