foh­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈfɔː·ɾən/
Verb
Sülven: foh·ren
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
sik mit en Wagen foortbewegen, em lenken
nedderlandsch:
=
varen
engelsch:
düütsch:
=
fahren

Verbformen:

Infinitiv:
foh­ren
PPP:
foh­ren
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik fohr
du feihrst
he/se/dat feihrt
wi fohrt
ji fohrt
se fohrt
Vergangen Tiet:
ik fohr
du fohrst
he/se/dat fohr
wi foh­ren
ji foh­ren
se foh­ren
Perfekt:
ik heff foh­ren
du hest foh­ren
he/se/dat hett foh­ren
wi hebbt foh­ren
ji hebbt foh­ren
se hebbt foh­ren
Kunjunktiv:
ik fohr
du fohrst
he/se/dat fohr
wi foh­ren
ji foh­ren
se foh­ren
Imperativ:
fohr!
fohrt!