baf­fen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈbafn̩/
Verb
Sülven: baf·fen
[1]
Randwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
baf­fen
PPP:
baff­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik baff
du baff­st
he/se/dat baff­t
wi baff­t
ji baff­t
se baff­t
Vergangen Tiet:
ik baff
du baff­st
he/se/dat baff
wi baf­fen
ji baf­fen
se baf­fen
Perfekt:
ik heff baff­t
du hest baff­t
he/se/dat hett baff­t
wi hebbt baff­t
ji hebbt baff­t
se hebbt baff­t
Kunjunktiv:
ik baff
du baff­st
he/se/dat baff
wi baf­fen
ji baf­fen
se baf­fen
Imperativ:
baff!
baff­t!

Etymologie:

Woort afleidt von: baff