kuh­len op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkuːln̩/
Verb
Sülven: kuh·len
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
dig
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
kuh­len
PPP:
kuhlt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kuhl
du kuhlst
he/se/dat kuhlt
wi kuhlt
ji kuhlt
se kuhlt
Vergangen Tiet:
ik kuhl
du kuhlst
he/se/dat kuhl
wi kuh­len
ji kuh­len
se kuh­len
Perfekt:
ik heff kuhlt
du hest kuhlt
he/se/dat hett kuhlt
wi hebbt kuhlt
ji hebbt kuhlt
se hebbt kuhlt
Kunjunktiv:
ik kuhl
du kuhlst
he/se/dat kuhl
wi kuh­len
ji kuh­len
se kuh­len
Imperativ:
kuhl!
kuhlt!