war­ken op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈva͡ɐkn̩/
Verb
Sülven: war·ken
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
=
werken

Verbformen:

Infinitiv:
war­ken
PPP:
warkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wark
du warkst
he/se/dat warkt
wi warkt
ji warkt
se warkt
Vergangen Tiet:
ik wark
du warkst
he/se/dat wark
wi war­ken
ji war­ken
se war­ken
Perfekt:
ik heff warkt
du hest warkt
he/se/dat hett warkt
wi hebbt warkt
ji hebbt warkt
se hebbt warkt
Kunjunktiv:
ik wark
du warkst
he/se/dat wark
wi war­ken
ji war­ken
se war­ken
Imperativ:
wark!
warkt!