dör­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdœ͡ɐm̩/
Verb
Sülven: dör·ven
[1]
Grundwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
may
Bispelen:
Dörv ik di maal wat fragen?

Verbformen:

Infinitiv:
dör­ven
PPP:
dörvt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik dörv
du dörvst
he/se/dat dörvt
wi dörvt
ji dörvt
se dörvt
Vergangen Tiet:
ik dörv
du dörvst
he/se/dat dörv
wi dör­ven
ji dör­ven
se dör­ven
Perfekt:
ik heff dörvt
du hest dörvt
he/se/dat hett dörvt
wi hebbt dörvt
ji hebbt dörvt
se hebbt dörvt
Kunjunktiv:
ik dörv
du dörvst
he/se/dat dörv
wi dör­ven
ji dör­ven
se dör­ven
Imperativ:
dörv!
dörvt!