dör­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdœ͡ɐm̩/
Verb
Sülven: dör·ven
[1]
Grundwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
dat Recht to wat hebben
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
dör­ven
PPP:
dörvt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik dörf
du dörvst
he/se/dat dörvt
wi dörvt
ji dörvt
se dörvt
Vergangen Tiet:
ik dörf
du dörvst
he/se/dat dörf
wi dör­ven
ji dör­ven
se dör­ven
Perfekt:
ik heff dörvt
du hest dörvt
he/se/dat hett dörvt
wi hebbt dörvt
ji hebbt dörvt
se hebbt dörvt
Kunjunktiv:
ik dörf
du dörvst
he/se/dat dörf
wi dör­ven
ji dör­ven
se dör­ven
Imperativ:
dörf!
dörvt!