drö­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdɾøːm̩/
Verb
Sülven: drö·ven
[1]
Grundwoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
may
Bispelen:
Drööv ik di maal wat fragen?

Verbformen:

Infinitiv:
drö­ven
PPP:
dröövt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik drööv
du dröövst
he/se/dat dröövt
wi dröövt
ji dröövt
se dröövt
Vergangen Tiet:
ik drööv
du dröövst
he/se/dat drööv
wi drö­ven
ji drö­ven
se drö­ven
Perfekt:
ik heff dröövt
du hest dröövt
he/se/dat hett dröövt
wi hebbt dröövt
ji hebbt dröövt
se hebbt dröövt
Kunjunktiv:
ik drööv
du dröövst
he/se/dat drööv
wi drö­ven
ji drö­ven
se drö­ven
Imperativ:
drööv!
dröövt!