dröh­nen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdɾøːn̩/
Verb
Sülven: dröh·nen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:
dröhnen
[2]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
langwielig snacken

Verbformen:

Infinitiv:
dröh­nen
PPP:
dröhnt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik dröhn
du dröhnst
he/se/dat dröhnt
wi dröhnt
ji dröhnt
se dröhnt
Vergangen Tiet:
ik dröhn
du dröhnst
he/se/dat dröhn
wi dröh­nen
ji dröh­nen
se dröh­nen
Perfekt:
ik heff dröhnt
du hest dröhnt
he/se/dat hett dröhnt
wi hebbt dröhnt
ji hebbt dröhnt
se hebbt dröhnt
Kunjunktiv:
ik dröhn
du dröhnst
he/se/dat dröhn
wi dröh­nen
ji dröh­nen
se dröh­nen
Imperativ:
dröhn!
dröhnt!