bä­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈbɛː·ɾən/
Verb
Sülven: bä·ren
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt

Verbformen:

Infinitiv:
bä­ren
PPP:
beert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik beer
du beerst
he/se/dat beert
wi beert
ji beert
se beert
Vergangen Tiet:
ik beer
du beerst
he/se/dat beer
wi bä­ren
ji bä­ren
se bä­ren
Perfekt:
ik heff beert
du hest beert
he/se/dat hett beert
wi hebbt beert
ji hebbt beert
se hebbt beert
Kunjunktiv:
ik beer
du beerst
he/se/dat beer
wi bä­ren
ji bä­ren
se bä­ren
Imperativ:
beer!
beert!