vermis­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /fəɾˈmɪsn̩/
Verb
Sülven: ver·mis·sen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
vermis­sen
PPP:
vermiss­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik vermiss
du vermiss­st
he/se/dat vermiss­t
wi vermiss­t
ji vermiss­t
se vermiss­t
Vergangen Tiet:
ik vermiss
du vermiss­st
he/se/dat vermiss
wi vermis­sen
ji vermis­sen
se vermis­sen
Perfekt:
ik heff vermiss­t
du hest vermiss­t
he/se/dat hett vermiss­t
wi hebbt vermiss­t
ji hebbt vermiss­t
se hebbt vermiss­t
Kunjunktiv:
ik vermiss
du vermiss­st
he/se/dat vermiss
wi vermis­sen
ji vermis­sen
se vermis­sen
Imperativ:
vermiss!
vermiss­t!

Etymologie:

Sett sik tohoop ut: ver- + missen