die­ken op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈdiːkn̩/
Verb
Sülven: die·ken
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
die­ken
PPP:
diekt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik diek
du diekst
he/se/dat diekt
wi diekt
ji diekt
se diekt
Vergangen Tiet:
ik diek
du diekst
he/se/dat diek
wi die­ken
ji die­ken
se die­ken
Perfekt:
ik heff diekt
du hest diekt
he/se/dat hett diekt
wi hebbt diekt
ji hebbt diekt
se hebbt diekt
Kunjunktiv:
ik diek
du diekst
he/se/dat diek
wi die­ken
ji die­ken
se die­ken
Imperativ:
diek!
diekt!