läp­pern op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈlɛ·pɐn/
Verb
Sülven: läp·pern
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
läp­pern
PPP:
läp­pert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik läp­per
du läp­perst
he/se/dat läp­pert
wi läp­pert
ji läp­pert
se läp­pert
Vergangen Tiet:
ik läp­per
du läp­perst
he/se/dat läp­per
wi läp­pern
ji läp­pern
se läp­pern
Perfekt:
ik heff läp­pert
du hest läp­pert
he/se/dat hett läp­pert
wi hebbt läp­pert
ji hebbt läp­pert
se hebbt läp­pert
Kunjunktiv:
ik läp­per
du läp­perst
he/se/dat läp­per
wi läp­pern
ji läp­pern
se läp­pern
Imperativ:
läp­per!
läp­pert!