ra­den op Plattdüütsch

Identische Wöör ››› raden ❔︎
Utspraak op Platt: /ˈɾɔːdn̩/
Verb
Sülven: ra·den
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
raden
PPP:
raadt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik raad
du raadst
he/se/dat raadt
wi raadt
ji raadt
se raadt
Vergangen Tiet:
ik raad
du raadst
he/se/dat raad
wi raden
ji raden
se raden
Perfekt:
ik heff raadt
du hest raadt
he/se/dat hett raadt
wi hebbt raadt
ji hebbt raadt
se hebbt raadt
Kunjunktiv:
ik raad
du raadst
he/se/dat raad
wi raden
ji raden
se raden
Imperativ:
raad!
raadt!