slurr­n op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈslʊ͡ɐn/
Verb
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
slurrn
PPP:
slurrt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik slurr
du slurrst
he/se/dat slurrt
wi slurrt
ji slurrt
se slurrt
Vergangen Tiet:
ik slurr
du slurrst
he/se/dat slurr
wi slurren
ji slurren
se slurren
Perfekt:
ik bün slurrt
du büst slurrt
he/se/dat is slurrt
wi sünd slurrt
ji sünd slurrt
se sünd slurrt
Kunjunktiv:
ik slurr
du slurrst
he/se/dat slurr
wi slurren
ji slurren
se slurren
Imperativ:
slurr!
slurrt!