me­ten op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈmɛːtn̩/
Verb
Sülven: me·ten
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
en Maat bestimmen
düütsch:
=
messen

Verbformen:

Infinitiv:
me­ten
PPP:
meet
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik meet
du meetst
he/se/dat meet
wi meet
ji meet
se meet
Vergangen Tiet:
ik meet
du meetst
he/se/dat meet
wi me­ten
ji me­ten
se me­ten
Perfekt:
ik heff meet
du hest meet
he/se/dat hett meet
wi hebbt meet
ji hebbt meet
se hebbt meet
Kunjunktiv:
ik meet
du meetst
he/se/dat meet
wi me­ten
ji me­ten
se me­ten
Imperativ:
meet!
meet!