mum­meln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈmʊ·məln/
Verb
Sülven: mum·meln
[2]
Opbowoortschatt
düütsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
mum­meln
PPP:
mum­melt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mum­mel
du mum­melst
he/se/dat mum­melt
wi mum­melt
ji mum­melt
se mum­melt
Vergangen Tiet:
ik mum­mel
du mum­melst
he/se/dat mum­mel
wi mum­meln
ji mum­meln
se mum­meln
Perfekt:
ik heff mum­melt
du hest mum­melt
he/se/dat hett mum­melt
wi hebbt mum­melt
ji hebbt mum­melt
se hebbt mum­melt
Kunjunktiv:
ik mum­mel
du mum­melst
he/se/dat mum­mel
wi mum­meln
ji mum­meln
se mum­meln
Imperativ:
mum­mel!
mum­melt!