Uitspraak in het Plat: /ˈkøːn̩/
werkwoord
Afbreking: kö·nen
[1]
basiswoordenschat
Nedersaksisch:
Nederlands:
Engels:
can
Duits:
Voorbeelden:
Kann ik di wat fragen?

Werkwoordvormen:

infinitief:
könen
voltooid deelwoord:
kunnt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik kann
du kannst
he/se/dat kann
wi köönt
ji köönt
se köönt
verleden:
ik kunn
du kunnst
he/se/dat kunn
wi kunnen
ji kunnen
se kunnen
voltooid:
ik heff kunnt
du hest kunnt
he/se/dat hett kunnt
wi hebbt kunnt
ji hebbt kunnt
se hebbt kunnt
conjunctief:
ik kunn
du kunnst
he/se/dat kunn
wi kunnen
ji kunnen
se kunnen
imperatief:
köön!
köönt!