wi­ckeln auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈvɪ·kəln/
Verb
Silbentrennung: wi·ckeln
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:

Verbformen:

Infinitiv:
wi­ckeln
Partizip Perfekt:
wi­ckelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik wi­ckel
du wi­ckelst
he/se/dat wi­ckelt
wi wi­ckelt
ji wi­ckelt
se wi­ckelt
Imperfekt:
ik wi­ckel
du wi­ckelst
he/se/dat wi­ckel
wi wi­ckeln
ji wi­ckeln
se wi­ckeln
Perfekt:
ik heff wi­ckelt
du hest wi­ckelt
he/se/dat hett wi­ckelt
wi hebbt wi­ckelt
ji hebbt wi­ckelt
se hebbt wi­ckelt
Konjunktiv:
ik wi­ckel
du wi­ckelst
he/se/dat wi­ckel
wi wi­ckeln
ji wi­ckeln
se wi­ckeln
Imperativ:
wi­ckel!
wi­ckelt!