snub­beln op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsnʊ·bəln/
Verb
Sülven: snub·beln
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
düütsch:
[2]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
nedderlandsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
snub­beln
PPP:
snub­belt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik snub­bel
du snub­belst
he/se/dat snub­belt
wi snub­belt
ji snub­belt
se snub­belt
Vergangen Tiet:
ik snub­bel
du snub­belst
he/se/dat snub­bel
wi snub­beln
ji snub­beln
se snub­beln
Perfekt:
ik bün snub­belt
du büst snub­belt
he/se/dat is snub­belt
wi sünd snub­belt
ji sünd snub­belt
se sünd snub­belt
Kunjunktiv:
ik snub­bel
du snub­belst
he/se/dat snub­bel
wi snub­beln
ji snub­beln
se snub­beln
Imperativ:
snub­bel!
snub­belt!