hän­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈhɛnzn̩/
Verb
Sülven: hän·sen
[1]
Randwoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
hän­sen
PPP:
hänst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik häns
du hänst
he/se/dat hänst
wi hänst
ji hänst
se hänst
Vergangen Tiet:
ik häns
du hänst
he/se/dat häns
wi hän­sen
ji hän­sen
se hän­sen
Perfekt:
ik heff hänst
du hest hänst
he/se/dat hett hänst
wi hebbt hänst
ji hebbt hänst
se hebbt hänst
Kunjunktiv:
ik häns
du hänst
he/se/dat häns
wi hän­sen
ji hän­sen
se hän­sen
Imperativ:
häns!
hänst!