an­schal­men op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈanˌʃalm̩/
Verb
Sülven: an·schal·men
[1]
Randwoortschatt

Verbformen:

Infinitiv:
an­schal­men
PPP:
an­schalmt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik schalm an
du schalmst an
he/se/dat schalmt an
wi schalmt an
ji schalmt an
se schalmt an
Vergangen Tiet:
ik schalm an
du schalmst an
he/se/dat schalm an
wi schal­men an
ji schal­men an
se schal­men an
Perfekt:
ik heff an­schalmt
du hest an­schalmt
he/se/dat hett an­schalmt
wi hebbt an­schalmt
ji hebbt an­schalmt
se hebbt an­schalmt
Kunjunktiv:
ik schalm an
du schalmst an
he/se/dat schalm an
wi schal­men an
ji schal­men an
se schal­men an
Imperativ:
schalm an!
schalmt an!

Etymologie:

Woort afleidt von: an