ba­den op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈbɔːdn̩/
Verb
Sülven: ba·den
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
en Bad nehmen
engelsch:
=
bath
düütsch:
=
baden

Verbformen:

Infinitiv:
ba­den
PPP:
baadt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik baad
du baadst
he/se/dat baadt
wi baadt
ji baadt
se baadt
Vergangen Tiet:
ik baad
du baadst
he/se/dat baad
wi ba­den
ji ba­den
se ba­den
Perfekt:
ik heff baadt
du hest baadt
he/se/dat hett baadt
wi hebbt baadt
ji hebbt baadt
se hebbt baadt
Kunjunktiv:
ik baad
du baadst
he/se/dat baad
wi ba­den
ji ba­den
se ba­den
Imperativ:
baad!
baadt!