kal­ven op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈkalm̩/
Verb
Sülven: kal·ven
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
=
calve
düütsch:
=
kalben
[2]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
Figurativ
plattdüütsch:
engelsch:
=
calve
düütsch:
=
kalben

Verbformen:

Infinitiv:
kal­ven
PPP:
kalft
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik kalf
du kalfst
he/se/dat kalft
wi kalft
ji kalft
se kalft
Vergangen Tiet:
ik kalf
du kalfst
he/se/dat kalf
wi kal­ven
ji kal­ven
se kal­ven
Perfekt:
ik heff kalft
du hest kalft
he/se/dat hett kalft
wi hebbt kalft
ji hebbt kalft
se hebbt kalft
Kunjunktiv:
ik kalf
du kalfst
he/se/dat kalf
wi kal­ven
ji kal­ven
se kal­ven
Imperativ:
kalf!
kalft!