la­den op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈlɔːdn̩/
Verb
Sülven: la·den
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
wat in en Ruum stauen
engelsch:
=
load
düütsch:
=
laden

Verbformen:

Infinitiv:
la­den
PPP:
laadt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik laad
du laadst
he/se/dat laadt
wi laadt
ji laadt
se laadt
Vergangen Tiet:
ik laad
du laadst
he/se/dat laad
wi la­den
ji la­den
se la­den
Perfekt:
ik heff laadt
du hest laadt
he/se/dat hett laadt
wi hebbt laadt
ji hebbt laadt
se hebbt laadt
Kunjunktiv:
ik laad
du laadst
he/se/dat laad
wi la­den
ji la­den
se la­den
Imperativ:
laad!
laadt!