schülpen op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈʃʏlpən/
Verb
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:

Verbformen:

Infinitiv:
schülpen
PPP:
schülpt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik schülp
du schülpst
he/se/dat schülpt
wi schülpt
ji schülpt
se schülpt
Vergangen Tiet:
ik schülp
du schülpst
he/se/dat schülp
wi schülpen
ji schülpen
se schülpen
Perfekt:
ik heff schülpt
du hest schülpt
he/se/dat hett schülpt
wi hebbt schülpt
ji hebbt schülpt
se hebbt schülpt
Kunjunktiv:
ik schülp
du schülpst
he/se/dat schülp
wi schülpen
ji schülpen
se schülpen
Imperativ:
schülp!
schülpt!