Uitspraak in het Plat: /ˈɪnˌdiː·səln/
werkwoord
Afbreking: in·die·seln
[1]
perifere woordenschat

Werkwoordvormen:

infinitief:
indieseln
voltooid deelwoord:
indieselt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
tegenwoordig:
ik diesel in
du dieselst in
he/se/dat dieselt in
wi dieselt in
ji dieselt in
se dieselt in
verleden:
ik diesel in
du dieselst in
he/se/dat diesel in
wi dieseln in
ji dieseln in
se dieseln in
voltooid:
ik heff indieselt
du hest indieselt
he/se/dat hett indieselt
wi hebbt indieselt
ji hebbt indieselt
se hebbt indieselt
conjunctief:
ik diesel in
du dieselst in
he/se/dat diesel in
wi dieseln in
ji dieseln in
se dieseln in
imperatief:
diesel in!
dieselt in!

Etymologie:

Woord afleidt van: in