Aussprache op Platt: /ˈtvaɪ̯ˌføːy̯·ɾən/
Verb
Silbentrennung: twei·föh·ren

Verbformen:

Infinitiv:
tweiföhren
Partizip Perfekt:
tweiföhrt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik föhr twei
du föhrst twei
he/se/dat föhrt twei
wi föhrt twei
ji föhrt twei
se föhrt twei
Imperfekt:
ik föhr twei
du föhrst twei
he/se/dat föhr twei
wi föhren twei
ji föhren twei
se föhren twei
Perfekt:
ik heff tweiföhrt
du hest tweiföhrt
he/se/dat hett tweiföhrt
wi hebbt tweiföhrt
ji hebbt tweiföhrt
se hebbt tweiföhrt
Konjunktiv:
ik föhr twei
du föhrst twei
he/se/dat föhr twei
wi föhren twei
ji föhren twei
se föhren twei
Imperativ:
föhr twei!
föhrt twei!

Etymologie:

Zusammengesetztes Wort bestehend aus: twei + föhren