twü­schen­ka­men auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈtvʏʃn̩ˌkɔːm̩/
Verb
Silbentrennung: twü·schen·ka·men
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:
Beispiele:
Ik wull di besöken, aver dor is wat twüschenkamen.
[2]
Aufbauwortschatz
Beispiele:

Verbformen:

Infinitiv:
twüschenkamen
Partizip Perfekt:
twüschenkamen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik kaam twüschen
du kummst twüschen
he/se/dat kummt twüschen
wi kaamt twüschen
ji kaamt twüschen
se kaamt twüschen
Imperfekt:
ik keem twüschen
du keemst twüschen
he/se/dat keem twüschen
wi kemen twüschen
ji kemen twüschen
se kemen twüschen
Perfekt:
ik bün twüschenkamen
du büst twüschenkamen
he/se/dat is twüschenkamen
wi sünd twüschenkamen
ji sünd twüschenkamen
se sünd twüschenkamen
Konjunktiv:
ik keem twüschen
du keemst twüschen
he/se/dat keem twüschen
wi kemen twüschen
ji kemen twüschen
se kemen twüschen
Imperativ:
kaam twüschen!
kaamt twüschen!
Infinitiv:
twüschenkamen
Partizip Perfekt:
twüschenkamen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik kumm twüschen
du kummst twüschen
he/se/dat kummt twüschen
wi kaamt twüschen
ji kaamt twüschen
se kaamt twüschen
Imperfekt:
ik keem twüschen
du keemst twüschen
he/se/dat keem twüschen
wi kemen twüschen
ji kemen twüschen
se kemen twüschen
Perfekt:
ik bün twüschenkamen
du büst twüschenkamen
he/se/dat is twüschenkamen
wi sünd twüschenkamen
ji sünd twüschenkamen
se sünd twüschenkamen
Konjunktiv:
ik keem twüschen
du keemst twüschen
he/se/dat keem twüschen
wi kemen twüschen
ji kemen twüschen
se kemen twüschen
Imperativ:
kaam twüschen!
kaamt twüschen!

Etymologie:

Zusammengesetztes Wort bestehend aus: twüschen + kamen