gä­ren op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈɡɛː·ɾən/
Verb
Sülven: gä·ren
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
dör de Arbeit von Mikrorganismen opquellen oder opschümen
düütsch:
=
gären

Verbformen:

Infinitiv:
gä­ren
PPP:
geert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik geer
du geerst
he/se/dat geert
wi geert
ji geert
se geert
Vergangen Tiet:
ik geer
du geerst
he/se/dat geer
wi gä­ren
ji gä­ren
se gä­ren
Perfekt:
ik heff geert
du hest geert
he/se/dat hett geert
wi hebbt geert
ji hebbt geert
se hebbt geert
Kunjunktiv:
ik geer
du geerst
he/se/dat geer
wi gä­ren
ji gä­ren
se gä­ren
Imperativ:
geer!
geert!