ö­ver­ko­ten op Plattdüütsch

Utspraak op Platt: /ˈøː·vɐˌkɔu̯tn̩/
Verb
Sülven: ö·ver·ko·ten

Verbformen:

Infinitiv:
överkoten
PPP:
överkoot
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik koot över
du kootst över
he/se/dat koot över
wi koot över
ji koot över
se koot över
Vergangen Tiet:
ik koot över
du kootst över
he/se/dat koot över
wi koten över
ji koten över
se koten över
Perfekt:
ik heff överkoot
du hest överkoot
he/se/dat hett överkoot
wi hebbt överkoot
ji hebbt överkoot
se hebbt överkoot
Kunjunktiv:
ik koot över
du kootst över
he/se/dat koot över
wi koten över
ji koten över
se koten över
Imperativ:
koot över!
koot över!

Etymologie:

Woort afleidt von: över