pas­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈpasn̩/
Verb
Sülven: pas·sen
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:
nedderlandsch:
engelsch:
Bispelen:

Verbformen:

Infinitiv:
pas­sen
PPP:
pass­t
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik pass
du passt
he/se/dat pass­t
wi pass­t
ji pass­t
se pass­t
Vergangen Tiet:
ik pass
du passt
he/se/dat pass
wi pas­sen
ji pas­sen
se pas­sen
Perfekt:
ik heff pass­t
du hest pass­t
he/se/dat hett pass­t
wi hebbt pass­t
ji hebbt pass­t
se hebbt pass­t
Kunjunktiv:
ik pass
du passt
he/se/dat pass
wi pas­sen
ji pas­sen
se pas­sen
Imperativ:
pass!
pass­t!

Etymologie:

Woort afleidt von: passen